ATP MAKİNE, 2001 yılından bu yana sektörde faaliyet göstermektedir. Ana faaliyet konusu; Otomotiv, Taş Kırma-Eleme Makinaları, İş makinaları, Medikal, Enerji Sektörü ve Savunma Sanayi için Yedek Parça, Özel Makina Tasarım , İmalat ve Montajı Faaliyetleri olan ATP MAKİNE, kurulduğu günden beri bu hizmetlerin yerine getirilmesi ve kontrolü gibi işleri sözleşme süreleri ve şartları içerisinde bitirmeyi başarmıştır.

ATP MAKİNE, müşterilerinin belirlediği istek ve beklentiler doğrultusunda çalışmayı bir ilke olarak kabul etmiş ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek ve sektöründe kalitede öncü bir kuruluş haline gelmek amacıyla çalışma alanı ve teknolojisini yenilemeyi hedeflemiştir. 

Firmamız 14 yıl boyunca endirekt olarak TAI, ASELSAN, FNSS, HAVELSAN, FİŞEKSAN, MKE, ÇANSAŞ firmalarına mekanik parça üretimi yapmıştır .  PEUGEOT (Fransa), RENAULT ( Fransa ), CITROEN, GATE ELEKTRONIC, RMG ( Almanya ), GE firmalarına fixture, montaj robotu , vb, AR-GE projeleri için üretim yapm aktadır .

Firmamız özellikle 6 yıldır ROKETSAN A.Ş.’ye 50'ye yakın proje ve imalat gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye halen devam etmektedir. Ayrıca 2012 yılında ROKETSAN A.Ş.’ye onaylı tedarikçi olmuştur.